Šanghaj – 上海 – Šang chaj – shàng hǎi

  • Home /
  • Šanghaj – 上海 – Šang chaj – shàng hǎi

Šanghaj – 上海 – Šang chaj – shàng hǎi

  • 16. 11. 2019
  • Posted by
  • 0 comments

Šanghaj se nachází při východním pobřeží Číny u Východočínského moře a jedná se o hospodářské centrum této země. Jelikož se nachází u moře a při ústní gigantické řeky Jang-c’-ťiang, nachází se zde také jeden z největších přístavů světa. Přístav se dále drží na špici mezi největšími kontejnerovými přístavy na světě. Bydlí zde 27 milionů lidí, kteří tu denně zažívají obtíže s hlukem vlivem dopravy a znečištěním vzduchu.
Šanghaj Pudong panorama
Historické památky
Historii má město velmi pestrou, avšak mnoho památek se do dnešní doby nedochovalo a Šanghaj neznámé spíše pro svoje monumentální moderní centrum. Avšak pokud jste milovníci starých čínských čtvrtí, rozhodně si zde přijdete na své, pokud navštívíte Yu Garden. Jedná se o poměrně rozlehlou čtvrť plnou restaurací, stánků, obchůdků a pouličních jídel, která se nachází blízko samotného srdce města. Ulice s typickou čínskou architekturou, dřeveným obložením a nádechem historie dále skrývají pozoruhodnou síť zahrad s jezírky a vodními rostlinami. Z dalších památek zde najdete i chrám Jade Buddha, který nenavštěvuje příliš mnoho turistů, a během dne zde naleznete klid od rušného velkoměsta, i přestože se nachází v jeho srdci.
YU Garden
 Moderní srdce města
Šanghaj se spíše veřejnosti známé svým centrem města, kde se nachází síť mrakodrapů a obchodních domů Pudong. V těsné blízkosti této čtvrti protéká již zmíněná řeka Jang-c’-ťiang a právě sem láká turisty i místní ke krásnému pohledu na panorama čtvrti Pudong. Procházet se zde můžete na protější straně řeky, kde je vybudované nábřeží zvané BUND. Za dne i večerních světel je to úchvatná podívaná. Masy mrakodrapů se člení za řekou a hrají světelnými kombinacemi. Za největší dominanty jsou považovány Shangai Tower a Ocean Peral Tower. Shanghai Tower je druhá nejvyšší budova na světě hned po Burdž Chalífa v Dubaji a nabízí neskutečný pohled z výšky z pozorovatelny. Ocean Pearl Tower není nejvyšší, ale je vskutku nejzajímavějším mrakodrapem na světě pro svoji observatoř ve tvaru koule. I ona nabízí krásný pohled na město a můžete se zde projít i po průhledné podlaze ve své výšce a otestovat tak svůj strach z výšek. Abyste se k oběma mrakodrapům lehce dostali a nemuseli dlouho objíždět taxíkem, jednoduše si vezměte trajekt za 2 yuany (v přepočtu 6 Kč) a přejeďte během deseti minut do bohatého Pudongu.